Uchwyty meblowe – słów parę

Większość ludzi nie przywiązuje należytej uwagi do uchwytów meblowych. Niby mały element, a na prawdę istotny. Zanim przejdę do głównej i merytorycznej części wpisu zastanówmy się po co one nam służą? A no po to, aby móc szafkę czy inny mebel otworzyć. To jest główne zadanie jakie spełniają uchwyty do mebli.

Jakie uchwyty meblowe omijać z daleka?

gałki meblowePrzede wszystkim te małe, nieporęczne. Zdecydowania proponuje, aby omijać uchwyty w postaci gałek meblowych. 

Wyobraź sobie jak niewygodne musi być wysuwanie takich półek, pół biedy jeśli będą puste, ale wraz z rosnącym uposażeniem szuflady będzie rosnąć twoja irytacja.

Natomiast do małych szafek, rzadko używanych, czemu nie.

Gałki takie można w pewien sposób zmodyfikować, tak aby korzystanie z nich było przyjemniejsze, ale o tym w innym wpisie.

Komfort otwierania

funkcjonalne uchwyty mebloweDrzwi szafki będą nieustannie się zamykać i otwierać. Wyobrażasz sobie ile nerwów mogą przysporzyć takie drzwiczki, gdy mamy ciągłe trudności z jej otwarciem? Zaoszczędź sobie kłopotów i zadbaj o to, aby znalazły się na nich funkcjonalne uchwyty meblowe.

Czyli wszelkiego rodzaju uchwyty w postaci rączek, jak na zdjęciu. Równie dobrze sprawdzą się klamki zawiasowe jak i bez zawiasowe. Dla osób lubujących się w awangardzie proponuję uchwyty meblowe w postaci pętli ze sznurów żeglarskich, sprawdzają się świetnie. Do szuflad można zaadaptować także coś na wzór kołatki do drzwi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s