Płyty krojone na miarę

Przepraszam wszystkich zainteresowanych za takie ociąganie się z dodawaniem wpisów na bloga. Dzisiaj postaram się dotknąć najbardziej trudnego do realizacji procesu tworzenia własnej szafki. Rozchodzi się tutaj oczywiście o cięcie płyt meblowych.

Jak się do tego zabrać

Przede wszystkim potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Chyba nie chcesz tego robić piłką ręczną, aczkolwiek byłby to komiczny widok. To co musisz mieć bardzo dobra wyrzynarkę z brzeszczotem o jak najmniejszych ząbkach. Można także użyć frezarki, jednak tutaj trzeba dobrego frezu oraz trzeba być świadomym tego, że szybko się on zużyje, więc zabawa dla ludzi z nieco większymi funduszami.

Cięcie płyt meblowych jest o tyle trudne, że łatwo dochodzi do odprysków i to właśnie głównie z nimi walczymy podczas całego procesu. W warunkach domowych, aby zniwelować to zjawisko dobrze jest okleić płytę taśmą malarską bądź nawet izolacyjną wzdłuż linii cięcia. Powinno to nieco pomóc. Przy odpowiedniej technice i dużej dozie cierpliwości jest możliwe wykonanie bardzo dobrego cięcia bez odprysków. Jednak nie wszyscy posiadają te dwie cechy, wtedy lepiej się samemu za to nie zabierać.

Gdzie wykonać cięcie płyt meblowych

Skoro mamy sobie odpuścić tą czynność, to co z naszym marzeniem o własnoręcznie wykonanej szafce? Nic straconego. Cięcie możemy sobie odpuścić, ale gdzie je wykonać. W większości przypadków tam gdzie kupimy płyty będziemy mogli i skorzystać z usługi cięcia płyt na wymiar. Jedyne co musimy zrobić to wcześniej przygotować dokładne pomiary bądź wręczyć wykonany przez nas projekt z nań naniesionymi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s