Jakie płyty do szafki

Ostatnio ktoś mi zwrócił uwagę, że ominąłem pewne ważne i podstawowe kwestie. I rzeczywiście, za bardzo skupiłem się na szczegółach, a zabrakło wpisów traktujących o bardziej ogólnych i zasadniczych aspektach budowania własnej szafki.

Jakie płyty użyć do wykonania szafki

Cóż nie mamy tutaj za dużego wyboru. W tej kwestii w kategorii cena/jakość to płyty meblowe MDF dzierżą zwycięski pas i nie widać w najbliższym czasie żadnego pretendenta do walki o tytuł mistrza. Niespodzianką to nie powinno być żadną. Zostaje nam więc wybór pomiędzy fornirem, a laminatem. Są zwolennicy obu oklein, ja jednak zawsze obstaje przy naturalności, także i tutaj wybrałbym fornir, czyli okleinę z naturalnego drewna.

Alternatywne materiały do płyt MDF

Płyty wiórowe:
Do wnętrza szafek można zamiast płyt MDF użyć płyt wiórowych. Wyjdzie taniej, a nawet według niektórych będzie do lepsze dla naszego mebla. Jednak zaadoptowanie ich na fronty to zdecydowanie zły i mało gustowny pomysł.

Lacobel:
Fronty do naszej szafki wykonać można z Lacobelu. Ten piękny i nowoczesny produkt, to kolorowe szkło o wysokim połysku. Każdemu komu nie straszne zwiększenie budżetu na wykonaniu swojej szafki, proponuje zdecydowanie się na właśnie takie forniry, wprawią w zachwyt każdego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s