Drzwi przesuwne – jakie wybrać

System drzwi przesuwnych to rewelacyjny wynalazek, jego konstrukcję można porównać z poskromieniem energii elektrycznej. No może trochę przesadzone, ale trzeba przyznać, że w coraz większej liczbie domów można zobaczyć ten wynalazek i każdy go zachwala. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić mnóstwo miejsca kosztem klasycznych drzwi uchylnych, które teraz możemy wykorzystać w celach dekoracyjnych czy jakichkolwiek innych.

Drzwi przesuwne chowane w ścianie

Jest to chyba najbardziej efektowny i efektywny rodzaj tego systemu. Takie drzwi przesuwne są idealne dla osób lubujących minimalizm i prywatność (jeśli prywatność nas nie obchodzi to i drzwi niepotrzebne). Jest to najlepsza opcja do małych pomieszczeń. Niestety trzeba ją przewidzieć już na etapie projektowania budynku, bądź ściany działowej, gdyż trzeba odpowiednio je przygotować do takie rozwiązania. W końcu to w nich chowają się nasze drzwi. Później jest już z górki. Ich montaż jest niesłychanie łatwy. Kupując drzwi przesuwne w tej formie mają one już przymocowane odpowiednie kasety przystosowane do wsuwania ich do ścian. Jednak jeśli w twoim budynku ściany nie zostały wcześniej odpowiednio spreparowane, nie martw się. Będzie trudniej, ale na szczęście nie będziesz musiał kuć w ścianie. Jest to co prawda hybryda z systemem na ściennym, ale nie tak widoczna. Istnieją specjalne kasety nakładane ściany.

Drzwi przesuwne naścienne

Ten typ z kolei jest efektywny, ale już nie tak efektowny. Można śmiało powiedzieć, że tylko jego połowa robi wrażenie. To znaczy tylko z jednej strony widzimy jakoby drzwi magicznie chowały się w ścianie, ale już z drugiej ktoś inny widzi jak przesuwają się one po prowadnicy. Prowadnica najczęściej umieszczana jest pod sufitem. Największą zaletą tych drzwi przesuwnych jest to, że można zamontować je w każdym miejscu, gdzie jest sufit i podłoga, ba nawet ścian od biedy może nie być, można je stworzyć właśnie z tego rodzaju drzwi.

Ile kosztują drzwi przesuwne

Nie zależnie od systemu należy liczyć się z wydatkiem kilkuset złoty za produkt wykonany z najmniej szlachetnego materiału. Górna półka może sięgnąć nawet 3 tysięcy złoty jeśli zdecydujemy się na drzwi przesuwne wykonane ze szkła. Tutaj jednak system już ma znaczenie, gdyż modele chowane w ścianie dla szkła zaczynają się od 2 tysięcy złoty, a te naścienne od 1,5 tysiąca.

Reklamy

One thought on “Drzwi przesuwne – jakie wybrać

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s