Oświetlenie meblowe – strona praktyczna

Już wcześniej poruszałem ważną kwestię jaką jest oświetlenie meblowe, jednakże chciałbym poruszyć ten temat jeszcze raz, ale od nieco innej strony. Zacznę może od pytania. Czy zdarzyło ci się kiedyś obudzić członka domostwa w nocy, gdy potrzebowałeś poszperać po szafie, garderobie, czy barku? Wydaje mi się, że chociaż raz musiała mieć miejsce taka sytuacja. Podjąłeś bądź podjęłaś jakieś działania mające za zadanie zapobiegnięciu takiemu obrotowi sprawy w przyszłości? A może było takie zamierzenie, ale rozwiązania brak? Jeśli tak było, to przy najbliższej okazji, gdy zbudzisz domowników o zmroku, pokryjesz się grubą warstwą wstydu, gdyż wdrażając moją prostą radę, ta sytuacja nie miałaby miejsca. Jedynym rozwiązaniem obok kupna noktowizora jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie meblowe.

Energooszczędne oświetlenie meblowe

O środowisko trzeba dbać, o finanse domu także, dlatego w pełni rozumiem obawy rzeszy osób. Jednak nie mają one całkowicie pokrycia w rzeczywistości. Najbardziej popularne oświetlenie meblowe to lampy LED, które to są wręcz sztandarem energooszczędności w dziedzinie oświetlenia.

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest umieszczenie taśmy led w profilu z aluminium. Mankament polega na tym, że trzeba przewidzieć to jeszcze na etapie projektowania szafy. Wtedy można bardzo ładnie osadzić taki profil we frezie szafy. Oczywiście można też skorzystać posiadając już gotową szafę, jednak wtedy nie będzie to tak efektowne.

Drugim proponowanym i cieszącym się dużą popularnością rozwiązaniem jest oświetlenie meblowe w postaci drążka LED, ale o nim więcej w następnym wpisie 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s